Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Nemocne oci

Snažíme se všichni pomoci
Michal Konečný
Matador
Příspěvky: 58
Registrován: pon 08. čer 2015 15:37:53

Re: Nemocne oci

Příspěvek od Michal Konečný » ned 20. pro 2015 13:10:41

my teď krmíme granulkama Sera reptil který dáváme na list čínskýho zelí a to naštěstí žere,asi díky tomu,že je to docela dost aromatický, i s tím listem ale jde vidět že špatně vidí protože lapá do prázdna ale tu granulku spořádá celou :-)

tak hodně štěstí a ať se uzdraví :-)

Quittová
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 17. pro 2015 15:00:07

Re: Nemocne oci

Příspěvek od Quittová » pát 25. pro 2015 20:54:44

Tak stav se zlepšuje. Dávám kapky a i nějakou oční masticku. Trochu se ji objevila očka na obou stranách a i lépe ji a chová se jako zdravá. Tak snad to bude lepší a lepší.

Votroubkova
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pon 05. říj 2015 21:50:44

Re: Nemocne oci

Příspěvek od Votroubkova » pon 04. led 2016 11:56:44

Dobrý den, želvička má poslední dobou pořád zavřené oči, nejdřív jsem myslela že je to tím že je unavená a spí více, jenže je má zavřené skoro pořád. Z očí jí nic nevytéká Přikládám fotku, jen když je má zavřené tak jsou jako opuchlé, prosím poradte zda mám začít s léčbou mám tu jen oční mast Opthalmo-Septonex, jestli mohu použít. děkuji
Přílohy
DSCN1875.JPG

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2918
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemocne oci

Příspěvek od euzelva » pon 04. led 2016 22:21:14

Želva má problém zde popisovaný a podívejte se na starší linky v tomto příspěvku. Jak se toto léčí najdete zde v příslušném bodě: http://euzelva.cz/zelvi-lekarnicka
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

jaruska39
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: pon 04. led 2016 11:43:32

Re: Nemocne oci

Příspěvek od jaruska39 » pát 22. led 2016 17:07:08

Dobrý den, tak léčba nezabírá, oči jsou pořád stejné, má přes ně takovou blanku, kouká jen malou škvírkou, jinak stále leze po teráriu, ted již několik dní nejedla a ani se nevyprazdnovala, nevím jestli to jídlo nevidí nebo nemá hlad ale mám o ní strach, měla bych zajít k veterináři? děkuji

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2918
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemocne oci

Příspěvek od euzelva » pát 22. led 2016 17:54:02

V tom případě bych šel k veterináři a držel se toho, co popisovala ta paní v želví lékárničce.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

filipoinzagi
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: stř 27. led 2016 13:13:43

Re: Nemocne oci

Příspěvek od filipoinzagi » čtv 28. led 2016 11:22:15

Bohužel na podobné problémy očí mi želvička taky minulý rok zemřela. Neustále zavřené, napuchlé oči, přestala jíst a pít. Nepřibírala na hmotnosti, byl jí asi 1,5 roku. Koukám ale, že se příčina nezná, což mě znepokojuje, hodlám přikoupit další 2 želvičky k jedné, kterou mám už 3 roky. Tak snad se nebude opakovat stejný problém......

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2918
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemocne oci

Příspěvek od euzelva » pon 08. úno 2016 21:57:05

Bohužel pokud se vyskytne takovýto problém je vždy řešení a odhalení příčiny velmi těžké. Ale popisovaný postup je první vlaštovka po delším čase, a velice důležité je že jmenovaná želva je naprosto v pořádku.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2918
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemocne oci

Příspěvek od euzelva » čtv 03. bře 2016 9:59:17

V novém článku na webu euzelva.cz se věnuji problematice onemocnění očí želv. http://euzelva.cz/nemocne-oci-u-zelv
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

verca1412
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát 18. pro 2015 14:23:16

Re: Nemocne oci

Příspěvek od verca1412 » sob 05. bře 2016 9:28:06

Dobrý den,
tak se také přidávám k tomuto tématu a chtěla bych Vám napsat svoje zkušenosti s vyléčením očí u mojí želvy. Když mi želva onemocněla, byla bych ráda za každou informaci. Tak snad někomu se stejným problémem pomůžu.
Už asi 30 let mám želvu stepní. Doposud neměla nikdy žádné problémy, až loni na jaře po zimování jsem u ní zjistila, že má úplně zarudlá a nateklé oční víčka, a když je trošku pootevřela, tak je měla úplně zalepené neprůhlednou bílou hmotou. Jako by tam měla bílou krustu.
Byla jsem zoufalá a hledala jsem všude na internetu, co s tím . Zjistila jsem, že jde asi o onemocnění, které se vyskytuje u vodních želv a vzniká v Harderové žláze, která je uložená v oční dutině a dochází při něm k zesílenému odlupování buněk, které se hromadí v očích. A to se asi stalo mojí želvě během zimního spánku.
Šla jsem s ní k veterináři panu Rudolfu Macovi v Otrokovicích, který se zabývá mimo jiné i exotickými zvířaty. Ten mi potvrdil diagnózu, dostala jsem Tobrex kapky, s tím, abych kapala co nejčastěji přes den co 2-3 hodiny a za 3 dny na kontrolu. Naštěstí jsem byla na mateřské, tak to nebyl až takový problém.
Želva neviděla, takže ani nezačala žrat, jak ostatní probuzené želvy. Bála jsem se o ni, tak jsem ji 2x denně krmila. Manžel a děti měli ze mě srandu, protože krmení bylo komické. Želva žrala, až když jsem jí trochu násilím otevřela čelisti a zastrčila do nich pampeliškový list a za ním následoval hned další a další… Možná by přežila i bez jídla, ale kdo ví…
Za tři dny se toho s očima moc nezměnilo. Víčka už nebyla tak oteklá, želva je sem tam otevřela, ale pořád byly zcela zakryté bílou krustou. S panem veterinářem jsme se domluvili, že mu tam želvu nechám a on ji zkusí tu krustu odstranit. Byla jsem z toho velmi nervózní, ale naštěstí se to podařilo. Odpoledne, když jsem si pro ni přišla, mi pan doktor řekl, že jí oči rozkapali a potom pinzetou odstranili tu krustu. Taky mi tu krustu ukázal. Měla je v obou očích a vypadalo to jako silná bílá čočka velikosti malého nehtu na malíčku. Bez zákroku by se toho asi sama nikdy nezbavila. Krustu se povedlo odstranit tak na 80 procent. Měly jsme dál kapat minimálně 3x denně Tobrex až do jeho využívání.
Želva naštěstí začala trochu vidět a za pár dní už žrala sama. Malé zbytky krust se do týdne uvolnily pryč a želva byla konečně zcela zdravá. Možná jsme měli štěstí, že jsme měli šikovného pana veterináře, želva byla dospělá a měla velké oči. Nedovedu si představit, jak by se odstraňovala krusta z očí roční želvičky…
Chtěla bych tímto doporučit pana veterináře, který mi už dobře víckrát pomohl a popřát všem aby jejich želvičky byly stále zdravé.

Marian Ciganoc
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned 08. kvě 2016 13:08:57

Re: Nemocne oci

Příspěvek od Marian Ciganoc » stř 25. kvě 2016 22:27:14

Rad by som sa podelil s radou pre tych ktori maju tento problem s ocami korytnacky

Mal som ten isty problem, neustale zmurkanie, otvaranie oci pomocou noziciek, blanka ktora nie a nie zmiznut...

zo zaciatku som skusal Framykoin ten ale nepomahal a korytnacke to viditelne vadilo kedze sa stale snazila odstranit mast nozickami...

Rozmyslal som co je zle....ten isty problem sa zacal objavovat aj dalsej korytnacke....takze som si bol isty ze nieco bude zle v ich korytnacom stole, v podmienkach chove.
Akurat par dni pred vymenou substratu /kokosove vlakno + zahradna hlina/ som na internete nemohol najst moje oblubene '' lacne kokosove vlakno'' 6 tehiel bolo za nejakych 10 libier = 12-13 eur a tak mi neostavalo nic ine len kupit drahsie kde 1 tehla vlakna stala asi 5 eur.

No a ukazalo sa ze to bola spravna volba a tiez vyriesenie problemu s ocami, pretoze po vymene substratu problem s ocami zmizol asi za tyzden kde kazdym dnom bolo vidiet zlepsenie.
pravdepodobne obsah lacneho kokosoveho vlakna obsahoval nejaku chemicku latku ktora skodila ociam korytnaciek...netusim, no po zakupeni drahsieho so zltou jastericou na obrazku /habistat coir block/ a hodnoty PH od 5.4 do 6.8 tento problem s ocami uplne zmizol /predtym to bolo kokos.vlakno s rastlinou na obrazku - nejaky nemecky nazov/

Len tolko k tomu, snad to pomoze niekomu kto tento problem ma a snazi sa to vyriesit

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2918
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemocne oci

Příspěvek od euzelva » čtv 26. kvě 2016 8:17:33

verca1412 píše:Dobrý den,
tak se také přidávám k tomuto tématu a chtěla bych Vám napsat svoje zkušenosti s vyléčením očí u mojí želvy. Když mi želva onemocněla, byla bych ráda za každou informaci. Tak snad někomu se stejným problémem pomůžu.
Už asi 30 let mám želvu stepní. Doposud neměla nikdy žádné problémy, až loni na jaře po zimování jsem u ní zjistila, že má úplně zarudlá a nateklé oční víčka, a když je trošku pootevřela, tak je měla úplně zalepené neprůhlednou bílou hmotou. Jako by tam měla bílou krustu.
Byla jsem zoufalá a hledala jsem všude na internetu, co s tím . Zjistila jsem, že jde asi o onemocnění, které se vyskytuje u vodních želv a vzniká v Harderové žláze, která je uložená v oční dutině a dochází při něm k zesílenému odlupování buněk, které se hromadí v očích. A to se asi stalo mojí želvě během zimního spánku.
Šla jsem s ní k veterináři panu Rudolfu Macovi v Otrokovicích, který se zabývá mimo jiné i exotickými zvířaty. Ten mi potvrdil diagnózu, dostala jsem Tobrex kapky, s tím, abych kapala co nejčastěji přes den co 2-3 hodiny a za 3 dny na kontrolu. Naštěstí jsem byla na mateřské, tak to nebyl až takový problém.
Želva neviděla, takže ani nezačala žrat, jak ostatní probuzené želvy. Bála jsem se o ni, tak jsem ji 2x denně krmila. Manžel a děti měli ze mě srandu, protože krmení bylo komické. Želva žrala, až když jsem jí trochu násilím otevřela čelisti a zastrčila do nich pampeliškový list a za ním následoval hned další a další… Možná by přežila i bez jídla, ale kdo ví…
Za tři dny se toho s očima moc nezměnilo. Víčka už nebyla tak oteklá, želva je sem tam otevřela, ale pořád byly zcela zakryté bílou krustou. S panem veterinářem jsme se domluvili, že mu tam želvu nechám a on ji zkusí tu krustu odstranit. Byla jsem z toho velmi nervózní, ale naštěstí se to podařilo. Odpoledne, když jsem si pro ni přišla, mi pan doktor řekl, že jí oči rozkapali a potom pinzetou odstranili tu krustu. Taky mi tu krustu ukázal. Měla je v obou očích a vypadalo to jako silná bílá čočka velikosti malého nehtu na malíčku. Bez zákroku by se toho asi sama nikdy nezbavila. Krustu se povedlo odstranit tak na 80 procent. Měly jsme dál kapat minimálně 3x denně Tobrex až do jeho využívání.
Želva naštěstí začala trochu vidět a za pár dní už žrala sama. Malé zbytky krust se do týdne uvolnily pryč a želva byla konečně zcela zdravá. Možná jsme měli štěstí, že jsme měli šikovného pana veterináře, želva byla dospělá a měla velké oči. Nedovedu si představit, jak by se odstraňovala krusta z očí roční želvičky…
Chtěla bych tímto doporučit pana veterináře, který mi už dobře víckrát pomohl a popřát všem aby jejich želvičky byly stále zdravé.
Děkujeme za příspěvek, ale váš problém s očima byl úplně jiné než se, zde řeší. Jde v podstatě lehce vyléčit pokud tedy víte jak. Ale problémy zde popisované jsou jiné a souvisí s největší pravděpodobností s nedostatkem vitamínů nebo některých látek. Ale určitě se tato zkušenost bude někomu hodit ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2918
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemocne oci

Příspěvek od euzelva » čtv 26. kvě 2016 8:19:24

Marian Ciganoc píše:Rad by som sa podelil s radou pre tych ktori maju tento problem s ocami korytnacky

Mal som ten isty problem, neustale zmurkanie, otvaranie oci pomocou noziciek, blanka ktora nie a nie zmiznut...

zo zaciatku som skusal Framykoin ten ale nepomahal a korytnacke to viditelne vadilo kedze sa stale snazila odstranit mast nozickami...

Rozmyslal som co je zle....ten isty problem sa zacal objavovat aj dalsej korytnacke....takze som si bol isty ze nieco bude zle v ich korytnacom stole, v podmienkach chove.
Akurat par dni pred vymenou substratu /kokosove vlakno + zahradna hlina/ som na internete nemohol najst moje oblubene '' lacne kokosove vlakno'' 6 tehiel bolo za nejakych 10 libier = 12-13 eur a tak mi neostavalo nic ine len kupit drahsie kde 1 tehla vlakna stala asi 5 eur.

No a ukazalo sa ze to bola spravna volba a tiez vyriesenie problemu s ocami, pretoze po vymene substratu problem s ocami zmizol asi za tyzden kde kazdym dnom bolo vidiet zlepsenie.
pravdepodobne obsah lacneho kokosoveho vlakna obsahoval nejaku chemicku latku ktora skodila ociam korytnaciek...netusim, no po zakupeni drahsieho so zltou jastericou na obrazku /habistat coir block/ a hodnoty PH od 5.4 do 6.8 tento problem s ocami uplne zmizol /predtym to bolo kokos.vlakno s rastlinou na obrazku - nejaky nemecky nazov/

Len tolko k tomu, snad to pomoze niekomu kto tento problem ma a snazi sa to vyriesit
Kvalita substrátu je opravdu hodně různá a vždy se vyplatí používat osvědčený, protože i v tomto zboží jsou výrobky které nemají na trhu co dělat a jejich kvalita je hodně pochybná :!:
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Michal Konečný
Matador
Příspěvky: 58
Registrován: pon 08. čer 2015 15:37:53

Re: Nemocne oci

Příspěvek od Michal Konečný » pát 28. říj 2016 10:42:23

Tak potom, co sme rok měli u nás problémy s očima, že byly takovy mdlý, matný, lehce zakrytý víčkem je u nás velký průlom k lepšímu. Měli sme želváka měsíc ve venkovním výběhu a když sme ho dávali dovnitř tak měl oči opět jako korálky, krásně černý, lesklý :-)

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2918
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemocne oci

Příspěvek od euzelva » pon 31. říj 2016 8:40:56

Tak to je dobrá zpráva, prostě není nad venkovní prostředí :!:
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

JanJ
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 01. pro 2016 16:01:30

Re: Nemocne oci

Příspěvek od JanJ » čtv 19. led 2017 19:37:52

Já bych se chtěl zeptat, jestli na místo masti, jako je třeba ophtalmo framykoin, se dá použít mast Alcon Maxitrol.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Nemocne oci

Příspěvek od Mirek » čtv 19. led 2017 20:09:35

Ano, oboje jsou antibiotické, záleží jen které antibiotikum bude na daný problém zabírat lépe.

Dejmek
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: pon 23. led 2017 19:22:00

Re: Nemocne oci

Příspěvek od Dejmek » pon 23. led 2017 19:44:27

Dobrý den, tento problém jsem řešil posledních pět měsíců. Bublina měla zakalené oči, povlak a víčka nateklá. Někdy oči neotevřela vůbec. Pan Junek sem psal, že bude rád za každý dobrý pokus o léčbu. Přikládám fotky před a po léčbě.

Prolezl jsem několik možných diskuzních fór a spousty webů, kde bych získal informace. Změnil jsem substrát na lignocel s pískem a opravdu hodně vlhčil. Bohužel jako začátečník jsem nevěděl, že se želva hodně zahrabává. Prakticky ihned začala.

Stále jsem, ale nevěděl co s očkama. Poté jsem se dostal k informaci o nedostatku vitamínu "A",
následně se naší bublině začala hodně loupat kůžička na zadních nohách a krku. Což trochu pomohlo i diagnostice. Následně to potvrdil veterinář po konzultaci.

Stále všichni popisují děsné zážitky s veterináři, že prakticky ihned píchají vitaminové injekce a želvě to moc nepomůže, tak jsem se tomuto chtěl vyvarovat. Následně jsem dal na radu a pořídil vitamín A, konkrétně Kombisol "A"

Dal jsem na doporučení a dávkoval jsem 1x kapka za týden. Po třech kapkách (tři týdny) nastala okamžitá změna. Očka má jak korálky, krásně žere, reaguje na pohyb a pěkně vidí, začala také více přibírat na váze
Přílohy
16265369_739443132884295_1076753903720388664_n.jpg
po léčbě
15439747_719795724849036_6794789685863843353_n.jpg
před léčbou
15622130_719795704849038_6134329880077050522_n.jpg
před léčbou

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2918
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemocne oci

Příspěvek od euzelva » pon 23. led 2017 20:27:45

To pouze potvrzuje, že problémy s očima jsou způsobeny nedostatkem nějakého vitamínu. Už vícekrát se potvrdilo, že například vitamínové injekce pomohli.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

limin
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 23. úno 2017 15:41:56

Re: Nemocne oci

Příspěvek od limin » čtv 23. úno 2017 16:06:53

Dobrý den, pořídili jsme si suchozemskou želvičku, je to cca necelý měsíc...trápí mě, že má neustále zavřené oči, je aktivní, chodí, žere, když vezmu do ruky, rozčiluje se...nevím co s tím :cry: Podestýlka je kokosová drť, vlhčím, jelikož je zimní období, podávám jen čínský salát, mrkev, rukolu, čekanku...svítím oběma žárovkama....přijde mi ještě docela malá, koupu 2x týdně, a ted podávám 2x denně kapky do očí, což jsem vyčetla na internetu....přijde mi jinak zdravá...ale jsem z toho nešťastná :cry: Když jsem jí koupila od jedné paní,po 3 dnech odešla UV žárovka, přisuzovala jsem to dosluhující žárovce...ale máme novou a stejně se to nelepší...děkuji za jakoukoli radu...jsem začátečnice, nastudovala jsem snad vše co se dá, ale asi to nestačí
Přílohy
WP_20170223_10_34_13_Pro.jpg
WP_20170221_10_25_22_Pro.jpg

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Nemocne oci

Příspěvek od Mirek » čtv 23. úno 2017 16:38:16

Pokud je želva jinak v pořádku, způsobuje to něco z prostředí. Může to být cokoliv - dráždivý substrát, nevhodné světla... Jaké světla používate? Zkusit můžete ATB kapky..

limin
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 23. úno 2017 15:41:56

Re: Nemocne oci

Příspěvek od limin » čtv 23. úno 2017 21:07:38

Tu tepelnou ted nevim kolikátku mam,ale tu druhou mam exo tera reptil uvb150 25w....cca 15cm vysoko...je nova,kupovala cca pred mesicem...kdyztak jen pro overeni,jak dlouho se s tim sviti?zapínám rano kolem 9h a vypínám vse kolem 7 vecer...a za co nejlépe vyměnit ten kokosový substrat?

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Nemocne oci

Příspěvek od Mirek » čtv 23. úno 2017 23:28:33

Svícení UV je v pohodě, svítí se s ní po celou hobu denního cyklu. Sice se občas objeví názor, že za nemocné oči můžou kompaktní UV lampy, nicméně to nelze potvrdit.. Substrát můžete zkusit vyměnit, ale zřejmě to nepomůže. Možná bude lepší kontaktovat veterináře, který by i doporučil léčbu.

limin
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 23. úno 2017 15:41:56

Re: Nemocne oci

Příspěvek od limin » pát 24. úno 2017 19:44:58

Tak zelvicka dnes mela očka pootevřené...takovou skulinku...je vidět bila blanka cca do půlky a vedle cerne leskle ocko...najedla se,zalezla do rohu a spi....dnes je nějaká spava...jeste jsem zapomnela napsat,ze mame posyp na jídlo calcium plus D3 a nějaké granulky,ale ty mi želva neji,nevim jestli ji je nemam treba namočit a hlavne nevim k čemu jsou,vyfotim
Přílohy
WP_20170224_18_43_42_Pro.jpg

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Nemocne oci

Příspěvek od Mirek » pát 24. úno 2017 19:55:24

Granule nedávat vůbec a kupte si vápník bez přídavku D3, prodává se jako krmný vápenec.

Jinak bych pokračoval v mazání (nevím, čím to mažete) a sledoval. Pokud se to nezlepší nebo zhorší, tak navštivte veterináře.

Leny a Deny
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pon 20. bře 2017 22:33:47

Re: Nemocne oci

Příspěvek od Leny a Deny » ned 02. dub 2017 11:09:53

Dobrý den,

ráda bych přispěla do této diskuze o nemocných očích želviček. Po třech měsících je náš problém vyřešen a boj vyhrán ;) . Abych začala od začátku - máme dvě želvičky T.hermanni Julinku a Rafíka. Julinka byla vždycky větší, více jedla a byla čilejší. Rafík byl trošku pozadu,ale prospíval. Je jim rok a půl. Nyní oba váží 34g. Ale zpět k problému.

Kolem vánoc jsem u Rafíka začala pozorovat přivřené oči, což bylo znát víc a víc. Když už se nemohl trefit ani na jídlo, jelikož se mu očka přetáhla jakousi blankou řekla jsem si, že je na čase problém řešit. Prolezla jsem celý internet,ale řešení nenašla. Zašla jsem tedy za veterinářkou, která mi dala Ophthalmo framykoin. Mazala jsem a nic se nedělo. Místo očí měl malinkaté škvírky. Při další kontrole u veterináře jsem dostala kapičky vitamínů na granulky. Chvíli to vypadalo, že se oči zlepšují, ale měl jsem pořád hodně matné. Když ale bylo vykapáno, začalo to nanovo. Dostala jsem další kapičky na mazání očí Tobrex. Mazala jsem mazala, ale zlepšení nic moc. Dostala jsem tedy další kapičky na granulky tentokrát na imunitu. Ovšem po těchto kapičkách se očička začala rapidně zhoršovat. Nateklá oční víčka a bílá krusta na očích. V tu chvíli jsem myslela, že nám Rafík umře. Kapičky na granulky jsem okamžitě vysadila a ten večer jsem brouzdala asi 4 hodiny na netu a hledala pomoc.

Až díky tomuto fóru na euzelva jsem našla naší spásu. Přečetla jsem si snad vše a když už sem byla u konce fóra narazila jsem na příspěvek od pana Dejmka. Kterému tímto děkuji za záchranu našeho Rafíka. Měl stejný problém jako já a tak jsem mu napsala email na který obratem odpověděl. Nasadila jsem tedy jeho léčbu a Rafík už je o 90 procent lepší :P . Jak zní tedy recept? Prostě. Koupila jsem si na internetu kapičky Kombisol A. Jelikož jsme měli s panem Dejmkem podobně velké želvičky, dávkovala jsem tedy jako on jednu kapku za týden. Rafík je rok a půl starý a má 34g. Vitamínem A se dá předávkovat. Musí se tedy opatrně.

Teď po týdnu a půl s tímto přípravkem má Rafík oči lesklé jako korálky. Začalo jaro a tak jsem začala dávat želvám listy pampelišky, které také obsahují hodně vitamínu A. Takže nedostatek vitamínu A byl náš problém.
Děkuji moc za příspěvek od pana Dejmka a také tomuto fóru euzelva.

Leny a Deny

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2918
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemocne oci

Příspěvek od euzelva » pon 03. dub 2017 19:31:49

Super, pouze se nadále potvrzuje, že problémy souvisí s nedostatkem vitamínů. Nemusí to být vždy, ale už poněkolikáté tato léčba zabrala. Super zpráva pro všechny. :P
Tak ať Vám želvy dupou :P
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Dalis
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pon 11. zář 2017 12:55:56

Re: Nemocne oci

Příspěvek od Dalis » pon 11. zář 2017 12:59:47

Asi už to tady bylo řečeno, ale kde a pod jakým názvem přesně seženu ten Kombisol? Na netu je kombisol AE nebo podobně.. případně SE a to asi nebude ono.. díky za radu.. naše rozárka má taky problém s očkama.. váha cca 43 gr.. dávám pravidelně listy pampelišky každé ráno vybírám mladé lístky.. nějaká změna k lepšímu je ale nic moc.. :(

Leny a Deny
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pon 20. bře 2017 22:33:47

Re: Nemocne oci

Příspěvek od Leny a Deny » pon 11. zář 2017 13:23:19

Dobrý den pokud se jedná o Kombisol A, tak já jsem ho objednávala na stránkách PETHOME.CZ. Přeji brzké uzdravení :)

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Nemocne oci

Příspěvek od Mirek » pon 11. zář 2017 13:48:18

Kombisol lze zakoupit v mnoha internetových obchodech. Pokud chcete vědět možný postup léčby, tak zde.

Odpovědět