Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

praskly krunýř

Snažíme se všichni pomoci
Odpovědět
Anneetteee
Pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: pát 27. čer 2014 12:53:21

praskly krunýř

Příspěvek od Anneetteee » sob 05. črc 2014 22:47:13

Potrebuji radu ted jsem zjistila ze ma želva co jsem si nedavno koupila ma praskly krunýř.na boku ma jakoby prasklinu je to měkké.jemne jsem zmáčkls zda to tam ma mekke a vytekla trochu tekutina.takze to nema zahojene.dekuji za radu.mam hned na veterinu? Jinak ma krunýř tvrdy zespod i z vrchu

Jiřina
Pokročilý
Příspěvky: 49
Registrován: pát 20. čer 2014 9:58:07

Re: praskly krunýř

Příspěvek od Jiřina » ned 06. črc 2014 7:54:08

Pokud prasklina neni hluboka tak,ze by byli vydet vnitrnosti,asi bych k vet nechodila,ale rozhodnuti je na vas. Jestlize je zelva jinak v poradku,osetrila bych ji sama. Ranu vydezinfikovat a jako kryti bych pouzila braunividon gazu s masti(je ale jen na predpis),pripadne muzete pouzit inadine gazu s masti,no a prekryla nebo prevazala obvazem. Zalezi co bude lip drzet.
Zelvi krunyr se dokaze az zazracne zregenerovat :)

Uživatelský avatar
Denisa H
Pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: pon 16. čer 2014 12:59:59
Bydliště: Brno - Venkov

Re: praskly krunýř

Příspěvek od Denisa H » ned 06. črc 2014 15:05:39

Anneetteee píše:Potrebuji radu ted jsem zjistila ze ma želva co jsem si nedavno koupila ma praskly krunýř.na boku ma jakoby prasklinu je to měkké.jemne jsem zmáčkls zda to tam ma mekke a vytekla trochu tekutina.takze to nema zahojene.dekuji za radu.mam hned na veterinu? Jinak ma krunýř tvrdy zespod i z vrchu
Pan Miloš o tom píše tady. Bod č. 5 http://euzelva.cz/zelvi-lekarnicka
Taky si myslím že pokud je to jen prasklina želva si stím poradí.

Anneetteee
Pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: pát 27. čer 2014 12:53:21

Re: praskly krunýř

Příspěvek od Anneetteee » pát 11. črc 2014 6:48:00

želvička zemřela našla jsme ji obrácenou na zádech...umřela kvuli tomu?v teráriu zapnute žárovky nebyli když sme ji našla

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: praskly krunýř

Příspěvek od Mirek » pát 11. črc 2014 17:36:52

Vaši želvy je mi líto. :(
Želva mohla uhynout na infekci, která se jí skrze prasklinu mohla dostat do těla. Tento stav by naznačovala stagnace želvy (byla by zaparkovaná někde v koutku) a nežrala by. Nebo to mohla být náhoda a prasklina nemusela s úhynem souviset, pak se mohlo jednat o cokoliv od nemocí po vrozenou vadu (ta se zpravidla projevuje ale už v brzkém věku) a jediný způsob jak to zjistit, je pitva.

Odpovědět