Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Pěnění Očí

Snažíme se všichni pomoci
Odpovědět
zelvickan
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: sob 25. dub 2015 16:01:06

Pěnění Očí

Příspěvek od zelvickan » úte 28. dub 2015 17:29:32

Dobrý den když jsem se želvou na zahradě tak občas ke mě přileze a nechá se nakrmit z ruky a když to jí tak jí na jednou začne pěnit v dolním rohu oka a najednou jít to oko vyleze asi o 1 mm nevím co mám dělat ?????

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Pěnění Očí

Příspěvek od Mirek » úte 28. dub 2015 18:02:23

A děje se tak pouze při krmení? Krmení čím? Pěnění z očí a z ústní dutiny signalizuje akutní přehřátí, ale vzhledem k tomu, že se jedná o kritický stav, pochybuji, že by se u toho cpala jídlem...

zelvickan
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: sob 25. dub 2015 16:01:06

Re: Pěnění Očí

Příspěvek od zelvickan » úte 28. dub 2015 20:41:16

Krmení pampeliškou,mlíčím,římským salátem.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Pěnění Očí

Příspěvek od Mirek » úte 28. dub 2015 23:52:03

Tak tady jsem v koncích. Počkejte ještě na odpověď pana Miloše, protože mě opravdu nic nenapadá...

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2918
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěnění Očí

Příspěvek od euzelva » stř 29. dub 2015 9:58:16

Pěna z očí jde želvám například když jsou přehřáté. Není to váš případ :?:
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Taiko
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř 20. srp 2014 18:50:09

Re: Pěnění Očí

Příspěvek od Taiko » úte 31. kvě 2016 21:36:07

Dobrý den všem,

máme dvě želvy testudo hermanni, 3 roky staré. Bohužel nemáme stálý venkovní výběh, jen provizorní, kam želvy přenášíme z terária. Často se stává, že u jedné z želv venku objevíme hustou pěnu u očí. Vždy nás to překvapí, protože želva má k dispozici úkryt, stín i vodu. Stává se to pouze jedné z želv, za stejných podmínek jako má ta druhá a pouze venku. Přitom je aktivní, nejeví se jako apatická ani "stresovaná", prostě nám připadá, že se "chová normálně jako vždy".

Vůbec netušíme, v čem by mohl být problém. Doteď jsme se pokoušeli želvu ochladit vodou, na základě informací z euzelva.cz, naposledy jsme ji jen strčili do terárka s vypnutými žárovkami. Tehdy želva podle zvyku (stejně jako ta druhá) zalezla do úkrytu.

Může to snad být nějaká alergie na něco venku? Většina zahrady se skládá z trávy, jetele, pampelišek a jitrocele, což jsou rostliny, které dostávají i do terária. Nepodařilo se nám zatím přijít na žádné vodítko, co by to mohlo spouštět a většinou ani nevíme, jak dlouho ta želva tu pěnu u očí má.


Vůbec nevíme, co s tím.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2918
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěnění Očí

Příspěvek od euzelva » stř 01. čer 2016 22:21:13

Neřešte to, i želvy mají zvlhčování očí a u každé mohou být projevy jiné. Vyšší pěnění v koutku je tedy u některých jedinců běžné.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět