Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Výhřez penisu

Snažíme se všichni pomoci
Odpovědět
Mirek5
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: stř 07. led 2015 14:45:43

Výhřez penisu

Příspěvek od Mirek5 » stř 07. led 2015 14:50:47

Dobrý den
1. Setkal jste se někdy s tím, že by samec dlouhodobě žil bez problémů s částečně vyhřeznutým penisem?
2. Paní veterinářka uvažuje o tom, že místo amputace by raději ořezala konec penisu tak, aby ho zúžila a byl stále průchozí a funkční. Nerada by penis amputací úplně zaslepila. Sešel jste se někdy s tímto pokusem?
3. I když penisem neprochází močová trubice, tak není problém v tom, když se provede úplná amputace? Je mi jasné, že se nebude moci rozmnožovat, ale nevadí, že po amputaci nebude moci nikudy odcházet sperma z těla?
Vím, že mi nedáte jasné informace, ale i váš názor na můj problém pro mne bude velice přínosný.
Děkuji

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2916
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Výhřez penisu

Příspěvek od euzelva » stř 07. led 2015 18:27:27

1) Ano setkal, ale záleží jak dalece ho má běžně vysunutý. Pokud cca od 50% délky většinou dříve či později je nutná amputace
2) Ne o tom jsem neslyšel nikdy, způsob a technickou stránku vlastní amputace neznám
3) Všechny želvy, co znám po amputaci penisu vedou běžný život, bez jakýkoliv vnějších známek "postižení". Opět neznám technickou stránku věci, ale pokud to provádí odborník neměl by být žádný problém. Minimální problémy souvisí tak jako u lidí s pooperačním hojením a vším okolo uzdravení. Vždy bude minimální riziko komplikací. Ale na druhou stranu, pokud ho samec tahá za sebou dochází k častým zraněním, infekcím a jiným změnám s tímto spojenými. Je to prostě nanic a amputace jediné možné řešení. Ovšem než se k ní přistoupí měli by být využity veškeré možnosti včetně časového prostoru :cry:
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Mirek5
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: stř 07. led 2015 14:45:43

Re: Výhřez penisu

Příspěvek od Mirek5 » stř 07. led 2015 19:28:03

Děkuji za odpověď. Samec má více jak 2 týdny vysunutý jen asi 1 cm penisu. Mám ho na veterině ve sterilním prostředí pod antibiotiky a dnes jsem dostal dobrou zprávu, že má penis již druhý den zasunutý. Tak to snad dopadne dobře. :D

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2916
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Výhřez penisu

Příspěvek od euzelva » stř 07. led 2015 19:39:34

Držím palce, ne vždy je to fatální ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

ruzena
Pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: ned 30. lis 2014 21:06:24

Re: Výhřez penisu

Příspěvek od ruzena » čtv 08. led 2015 20:55:45

Já mám želváka který má vyhřeznutý penis už pět měsíců.Je to nalezenec a byl nemocný dva měsíce nejedl tak se to nedalo řešit.Dnes už pěkně baští i když ted když venku mrzne tak jí méně.Mám strach mu ho nechat amputovat protože nevím jak je na tom.Mám obavy aby u něho nenastaly nějaké komplikace.Sem tam mu zčervená tak mu namažu kalciovkou a jinak ho prohlížím každý den aby si ho neporanil.Zatím je to dobrý.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2916
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Výhřez penisu

Příspěvek od euzelva » čtv 08. led 2015 21:17:49

Dobrý možná ano pro Vás, ale chudák želva. Neváhejte s amputací, protože zde jiné řešení už není :oops:
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

ruzena
Pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: ned 30. lis 2014 21:06:24

Re: Výhřez penisu

Příspěvek od ruzena » sob 10. led 2015 18:41:17

A kdy by pro něho byla nejméně riziková ta amputace.Ted v zimě nebo mám počkat na léto.A myslíte si že už je v pořádku když od července co jsme ho našli až skoro do konce září sám nejedl.Byl na tom opravdu zle.Byl dvakrát léčen antibiotikama.Myslíte že už je tak silný že tu operaci zvládne?

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2916
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Výhřez penisu

Příspěvek od euzelva » ned 11. led 2015 11:37:05

V tom případě bych počkal až do jara :oops:
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

ruzena
Pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: ned 30. lis 2014 21:06:24

Re: Výhřez penisu

Příspěvek od ruzena » ned 11. led 2015 21:08:11

Děkuji za odpověd.Doopravdy mám obavy aby jsem mu tím neublížila.

Mirek5
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: stř 07. led 2015 14:45:43

Re: Výhřez penisu

Příspěvek od Mirek5 » čtv 09. dub 2015 20:13:17

Dobrý den, pro informaci píšu, jak dopadl výhřez penisu u mého želváka.
Po úplném výhřezu a po pokusech o vmasírování penisu zpět, zůstával více jak 1 cm penisu stále vyhřeznutý. Po antibiotikách a mastičkách proti otoku se časem povedlo občas penis s pomocí zasunout zpět. Sice třeba jen na pár minut, ale postupem času se vše zlepšovalo, prodlužoval se čas zasunutého penisu a vyhřezával zpět čím dál tím menší kousek penisu.
Již 6 týdnů nedošlo u mého samce ani k jednomu výhřezu ani malého konečku penisu, kloaku má čistou a pěkně staženou. Krásně žere, běhá a není na něm viditelná žádná známka nemoci nebo stresu.
Obešel jsem tím amputaci penisu, ale zabralo to spoustu času, nervů a obětování po dobu několika měsíců.
Děkuji za vaše informace a toto forum.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2916
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Výhřez penisu

Příspěvek od euzelva » pát 10. dub 2015 8:43:26

Gratuluji, ale ono vždy u tohoto zranění záleží jak je to vážné. Pokud si utrhne kompletně vše nepomůže nic a má ho celý venku, pak je amputace na místě.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět