Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Želva méně používá přední končetinu

Snažíme se všichni pomoci
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Želva méně používá přední končetinu

Příspěvek od Mirek » ned 29. čer 2014 15:36:27

Dobrý den,
dnes jsem zaznamenal u jedné své želvy, že má problém při používání pravé přední končetiny. Ne, že by ji nepoužívala vůbec, ale používá ji méně. Na rovné ploše funguje, zdá se, normálně, ale při chůzi do mírně kopcovitého terénu ji buď nepoužívá, nebo ji používá méně než levou přední (zaznamenal jsem obě varianty). Želva je jinak v pořádku - je aktivní a pohybuje se, jí, nemá žádné výtoky, otoky nebo zranění, dech bez sípání, oči čisté - jako černé korálky. Při vzetí do ruky působí těžkým dojmem... Od minulého vážení přibrala 20 g. Nenahmatal jsem zlomeninu nebo vykloubení (ale nejsem veterinář) a noha je v přirozené poloze.
Myslíte, že je možné, aby si želva při spánku "přilehla" končetinu, což způsobí bolest, podobně jako je to u lidí?
Děkuji za jakoukoli odezvu.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Želva méně používá přední končetinu

Příspěvek od euzelva » ned 29. čer 2014 17:17:20

Každopádně nedokáži říci co želvě je, takto na dálku. Ale je zcela běžné když si želva zlomí nohu a je jedno jakou. Nijak se to neléčí pokud není noha nějak deformována, což ve Vašem případě není. Nechá se to prostě srůst samovolně. Želva pak pajdá klidně i jeden rok. U dospělých želv pokud si zlomí zadní nohu, tak při dalším snášení po roce si ji zlomí třeba znovu. Jedná se většinou o jedince s vyšší váhou. Každopádně to nějaký ten pátek trvá než se vše vrátí do normálu. Ve spánku těžko :?
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Želva méně používá přední končetinu

Příspěvek od Mirek » ned 29. čer 2014 22:39:11

Děkuji za reakci. Želvy jsou 3 roky staré, takže ten případ se snášením to nebude... Každopádně želva je jinak ok. Budu to sledovat a uvidíme... Nechtěl jsem ji brát k veterináři, jednak bych horko těžko v neděli nějakého hledal, a pak nerad bych ji stresoval, když je jinak v pořádku...

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Želva méně používá přední končetinu

Příspěvek od euzelva » pon 30. čer 2014 7:25:37

Se snášením to byl pouze příklad co se může stát. Pokud má nohu zlomenou sedne si to časem samo. Pokud si poranila kloub platí to samé. Mám tady želvu co má kloub nepohyblivý a je O.K. Je to jako s lidmi. Po úraze jsou následky nebo ne a každý se s tím nějak vyrovná ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět