Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Nemocná želvička

Snažíme se všichni pomoci
Odpovědět
David
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: sob 28. čer 2014 17:11:06

Nemocná želvička

Příspěvek od David » sob 28. čer 2014 17:13:29

Dobrý den,

mohu požádat o radu asi před cca 5 týdny jsme dceři zakoupili želvičku žlutohnědou ze Zverimexu ,ale dnes jsme si všimli že nedovře pusinku že se snaží jako pořád něco dostat z pusy podíval jsem se přijde mi že má na jedné straně v pusince něco jako výrůstek jako kůže či tak něco přesně nevím jak to přesně popsat. Určitě to tam nemá být protože se snažila to dostat pryč ale ted spí a vyhřívá se .Přijde mi že nemá chuť do jídla dáváme jí list od pampelišky ,máme i přímo sušené granulky které jsme namáčeli ,ale nikdy to nejedla vždy to nechala.Ale dnes si ani listu od pampelišky nevšímá.Nevím co sní proto se na Vás obracíme a prosíme o radu děkujeme moc.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2919
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemocná želvička

Příspěvek od euzelva » sob 28. čer 2014 17:53:05

Každopádně je potřeba zajistit především vhodné podmínky pro chov a to hlavně teplotní. Takže pozor na přehřívání :!: V zobáku má nejspíše nějaký výrůstek, něco zapíchnutého nebo tuhý vřed. Škoda, že jste nepřiložil fotografii. Ve všech případech je potřeba ji to odstranit a pokud si na to netroufáte sám, tak k veterináři. Není jednoznačné zda příčinou apatie je zrovna toto nebo i něco jiného popřípadě nějaká nemoc, ale pravděpodobnost je velice velká. Pokud je to zapouzdřené hnisavé ložisko, což vy nepoznáte, ale stává se to velice často a pozor želva není člověk, takže to vypadá trochu jinak. V těchto případech jde pak většinou pouze o dva případy a to místní (cizí předmět) nebo virová či jiná nákaza. Každopádně v druhém případě by nebylo na co čekat a vyčištění a nasazení ATB je potřeba co nejdříve. Takže hlavně dlouho neváhejte :shock:
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět