Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

problémy s chůzi

Snažíme se všichni pomoci
Odpovědět
Zuzana1982
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 12. kvě 2022 7:04:55

problémy s chůzi

Příspěvek od Zuzana1982 » čtv 12. kvě 2022 10:10:12

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zda náhodou nebude někdo vědět, o jaký problém se jedná a jak ho léčit.
Naše želva stepní (v zimě zimovaná a přes léto chovaná ve výběhu) má problémy s chůzi. Nezvedne se na nožkách, jen se posunuje po zemi. Ani při jídle si nedovede pomoci předníma nožkama. Na vet jsme byli, bohužel bez úspěchu... I když jsme byli objednaní, veterinářka nás celkem odbyla. Chtěla odebrat krev, která se nepovedla, že z krve zjistí více. Želva se ji zdála v pořádku, až na tu chůzi... Napíchala ji vitamíny a poslala nás domů. Jeli jsme ke specializované veterinářce na plazy 100km jedním směrem. Bohužel v okolí není žádný vet, který se specializuje na plazy (aspoň o něm nevím).
Proto se obrací s prosbou na vás, zda náhodou někdo nemá s tímto zkušenosti.
Želvu jsem koupila už starší, byla chovaná v teráriu. U mě letos poprvé zimovaná. Je to dospělá samice o hmotnosti 1500g, bohužel stáří nevím. Jinak je v pořádku, normálně se nají i vyprazdňuje se. Akorát posledních pár dnů má narůžovělou moč, na což jsem taky upozorňovala veterinářku. Ta neshlédla nic špatného.
Poradí mi, prosím, někdo?

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: problémy s chůzi

Příspěvek od euzelva » čtv 12. kvě 2022 17:21:15

Někdy jsou želvy líné a prostě se pouze posunují, jindy může jít i o onemocnění ledvin. Ale to by se zjistilo až vyšetřením u vet. Pokud žere a jinak se chová normálně, tak bych vyčkal co se bude dít. Při zhoršení k veterináři, jinak neřešit. Nepůjde asi o moč, ale o vodu z kloakálních vaků (želví zásobárna vody) ta má někdy narůžovělou barvu. Při stresu a manipulaci ji želvy vypouštění.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Zuzana1982
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 12. kvě 2022 7:04:55

Re: problémy s chůzi

Příspěvek od Zuzana1982 » stř 18. kvě 2022 12:46:05

Mockrát děkuji za rady. Budu tedy vyčkávat. Zatím se chová normálně i žere. Snad to bude jen tou lenivosti.

Odpovědět