Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

pěna v koutku oka u želvy

Snažíme se všichni pomoci
Odpovědět
Nataliemr
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: ned 10. bře 2019 19:40:37

pěna v koutku oka u želvy

Příspěvek od Nataliemr » úte 29. čer 2021 22:47:44

Dobrý den,

chtěla bych Vás moc poprosit o radu. Mám 5 roků starou želvu zelenavou. Nezimuje, přes zimu bývá v domácím teráriu a na léto přesouvám do venkovního výběhu. Dala jsem ji letos ven někdy na začátku června a před týdnem jsem si všimla, že se jí dělá u koutku oka pěna. Po dvou dnech, co se to nezlepšilo, jsem si přečetla na Vašem fóru, že by to mohlo být z přehřátí, tak jsem ji dala na týden domů. Je pravda, že byly opravdu velký horka, i když má želva venku možnost stínu a každý týden jsem ji koupala. Doma se to do druhého dne hned úplně spravilo. Nechala jsem jí zapnuté jen UV světlo, výhřevnou lampičku jsem nezapínala. Asi po týdnu, včera jak se ochladilo, jsem ji dala zase ven a hned po pár hodinách se pěna v oku objevila zase. Chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte, co by to mohlo být a popř. jestli ji nechat venku nebo doma? Moc si nevím rady.

Krmím čínské zelí, čekanka, pampelišky, jetel a zhruba 2x týdně ovoce, teď hlavně jahody. Občas posypávám CaCO3. Želvička je jinak normálně aktivní, spíš víc než normálně i normálně jí.

Předem moc děkuji za odpověď.

S pozdravem,
Natálie Mrázková

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: pěna v koutku oka u želvy

Příspěvek od Mirek » stř 30. čer 2021 11:25:12

Pěna z očí může být příznakem přehřátí, jedná se však spíš o pokročilé stádium akutního přehřátí. Příčin může být více, vzhledem ke zlepšení po přesunu jinam bych tipoval něco z prostředí. Může se jednat o prach (hlína, písek...), o dráždivé látky z některých rostlin apod. Oko můžete zkusit vyplachovat oční vodou, pokud je drážděno nějakým zevním podnětem, tak by to mohly proplachy zlepšit.

Odpovědět