Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Ucpané střevo

Snažíme se všichni pomoci
Odpovědět
Thea
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: ned 28. zář 2014 22:10:00

Ucpané střevo

Příspěvek od Thea » ned 28. zář 2014 22:16:37

Dobrý den, dnes jsem nechala želvu proběhnout po bytě (pokoji). Vždy si projde svoje oblíbená místa a když je unavená, někde usne. Když jsem ji dnes chtěla vrátit do terária, všimla jsem si, že jí trčí z pusy několik dlouhých vlasů. Chtěla jsem jí otevřít pusu a vše ji vyndat, ale bránila se, každopádně ji pootevřela a bylo vidět, že v ní něco má (nejspíš chomáč vlasů). Myslíte, že se jí mohou ucpat střeva? Mám s ní zajít na veterinu? Předem díky za odpověď.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Ucpané střevo

Příspěvek od euzelva » ned 28. zář 2014 22:54:27

Pochybuji, že se ji může něco stát, zrovna tak jako kdyby jste je snědla vy. Každopádně by to chtělo co jde a čouhá ze zobáku ostříhat a želvu pozorovat, Vet. by neudělal nic jiného. Ale do budoucna zamezit, aby cháče vlasů mohla volně konzumovat ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Thea
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: ned 28. zář 2014 22:10:00

Re: Ucpané střevo

Příspěvek od Thea » ned 28. zář 2014 23:09:53

Děkuji za rychlou odpověď. Ona je hodná a nikdy nám ještě nic v pokoji nejedla, takže jsem byla dost překvapená. Vyčuhující vlasy jsem samozřejmě hned ustřihla, přečetla články, že se to může stát a že vlas normálně vytráví, jen jsem byla hodně v šoku, že těch vlasů bylo nejspíše víc. Ze všech mých želv jí mám nejradši (i když bych to říkat neměla), takže se o ni bojím.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Ucpané střevo

Příspěvek od euzelva » pon 29. zář 2014 7:33:01

Žádné obavy, bude v pohodě :)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět