Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Nemocná želva

Snažíme se všichni pomoci
Odpovědět
veselaa
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: sob 27. zář 2014 13:53:21

Nemocná želva

Příspěvek od veselaa » sob 27. zář 2014 14:04:50

Dobrý den,

mám nemocnou suchozemskou želvu. Už týden mi nežere, z očí jí tekla čirá voda, ale jednou jsem jí je vymyla borovou vodou, načež z nich vyšlo poměrně dost hnisu a od té doby je neotevřela. Občas se jí dělají bublinky u pusy. Byli jsme s ní u veterináře a ten jí píchl jednu vitaminovou injekci a od minulé středy jí ob den píchá injekci s antibiotiky, s tím, že si myslí, že je to infekce, ale nevylučuje, že by to mohl být jen sekundární projev něčeho horšího. Nechce ani otevřít pusu, proto se jí tam nemohl podívat. Ve středu dostala první injekci a ve čtvrtek měla úplně zelenou moč. Včera dostala další antibiotika a moč má takovou nažloutlou, podobnou slizu - vypadá to jako hlen či hnis, netuším.
Ráda bych proto znala ještě jiný názor, či zkušenost, protože se moc bojím, aby neměla něco smrtelného.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2919
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemocná želva

Příspěvek od euzelva » sob 27. zář 2014 18:12:05

Obávám se, že Vaše želva je vážně nemocná a musí dostat ATB což jak čtu dostala. Vypadá to na nějaký průšvih a pokud ji teče hnis z očí a bubliny u zobáku naznačují na nějaké virové onemocnění :o Bohužel pokud se nemýlím cca 90% želv na to umírá, neboť na viry neexistuje lék. Každopádně nic jiného než určil vet. nelze dělat a musíte spoléhat, že to želva zvládne :roll: Držte ji spíše v sušším prostředí a nepřehřívat. Držím palce
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět