Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Krunýř a divné zbarvení

Snažíme se všichni pomoci
Odpovědět
nicolepapule1992
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: stř 16. led 2019 10:15:44

Krunýř a divné zbarvení

Příspěvek od nicolepapule1992 » stř 16. led 2019 10:19:45

Dobrý den,

obracím se na Vás s dotazem. UObracím se na Vás s dotazem, zda-li by jste mi mohl poradit. Máme doma dvě želvy zelenavé a všimla jsme si, že u jedné se začali objevovat hnědé "fleky" na krajích krunýře a také mi přijde, že začala mít i nahnědlou barvu, převážně na nohou. Také se ji uštípl kousek krunýře a nevíme, jakto, jestli z důvodu že ty místa , jsou takové ,suché". Želva nespadla ani s ní nebylo nijak hrubě manipulováno. Obě holky sdílejí společně terárko. Zkoušela jsme hledat na internetu co by to mohlo být, ale jelikož jsem v tomhle začátečník, tak se obracím na Vás profesionála než vyhledám veterinární pomoc. V příloze zasílám fotografie, pro lepší pochopení.
Želvy žijí v terárku, kde je povrch vytvořený z kokosových čipsu a také z ekoterra kokosového substrátu, který sem zakoupila u Vás na eshopu. Želvy jsme nezazimovávaly, jelikož jsou jim teprve 2 roky a nechtěli jsme jim nějak ublížit. Svítí se jim výhřevnou žárovkou cca 6 hodin denně a druhá žárovka, co simuluje sluníčko tak kolem 4 hodin. Potravu mají pekingský salát, brokolici, pampeliškové listy, které jsme nasbírali přes léto, podzim a uchováváme v lednici. Občas dostanou banán tak 1x týdně a rajče. Také mají granule od značky Raffty Vital Herbivor a Professional Herbitor. Ty jim dáváme poslední cca 2- 3 týdny a chutnají jím. Želva je aktivní, žere, vykonává potřebu bez problému. Tato želva byla narozena v sprnu a druhá v září, a srpnová je o dost větší než ta, která se narodila v září. Také mají v terárku sepionovou kost, a přidávám jim do jídla 2 kapky Turtle Vit od Beapharu.

Moc by mi pomohlo, kdybych jste mě zkusil návést, co je špatně a popripadně poradit, jak dále pokračovat.

Děkuji za pomoc
Přílohy
E34F3A56-0A01-465F-B5E1-90B6935CE396.jpeg
E2F29902-D9D6-441B-BB71-2EF8E53AEF45.jpeg
C1AEB7C8-C369-41B0-9E26-CFB755A9ECE1.jpeg
3C1D60DE-F923-45AD-BCC1-41B24DD581F7.jpeg
1FA17E18-96D3-489B-89BA-61666C3F7C56.jpeg

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Krunýř a divné zbarvení

Příspěvek od Mirek » stř 16. led 2019 11:51:12

Zabarvení bych asi neřešil jako nic akutního, pokud je želva jinak normální a žere. Buď to bude fyziologické, nebo projevem dlouhodobých - chronických - problémů, které želva má. Želva je poměrně dost rachitická. Viděl jsem sice horší, ale přesto má nebo měla špatné chovné podmínky. Krmení se zdá být až na brokolici a rajče (to nedávejte vůbec) dobré. Svícení UVB jakým? Pakliže je to kompakt, který má navíc už něco nasvíceno, tak jsou 4 hodiny málo. Vitamínové kapky bych vynechal úplně. Díval jsem se na složení, vitamínu D tam není až takové množství jako v jiných přípravcích, ale je to zbytečné. Potravu lehce sypte vápníkem, což společně s kvalitním UVB zdrojem stačí.

Odpovědět