Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

nemocna zelva

Snažíme se všichni pomoci
Odpovědět
Jita
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 10. led 2019 17:46:41

nemocna zelva

Příspěvek od Jita » čtv 10. led 2019 18:08:07

Dobry den , pred 3 tydny jsem koupila pulrocni zelvicku vroubenou . Prvni tyden lezla a jedla , ale jeji stav se horsi. Ma mekky krunyr , neotevre oci a neji . Vcera jsem byla u veterinare , ten mi rekl , ze jsem byla podvedena a koupila nemocne zvire a ze ji nedava zadnou nadeji . Pichnul ji injekci a za tyden mame prijit zase na injekci . Prosim o pomoc a radu jak zelvicce muzu pomoci . Je v terarku o rozmerech 80x40x50cm.Podestylka je lignocel s piskem , terarijni kura a kaminky . UVB 100W svitim 9hodin denne a tepelna zarovka 60W sviti 10 hodin denne . Krmim cinske zeli a rukolu . Ma sepiovou kost a jidlo jsem posypala mletymi skorapkami, jinak zadne vitaminy. Pravidelne jsem rosila . Dekuju za rady.
Jitka

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: nemocna zelva

Příspěvek od Mirek » pát 11. led 2019 12:39:52

Veterinář má v tomto případě pravdu a koupila jste nemocné zvíře. V takovém stavu se jedná už o značnou dysbalanci vnitřního prostředí organismu a pomoci může pouze veterinář - nejlépe specializovaný na plazy. Zdali to želva přežije v tuto chvíli nelze říct.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: nemocna zelva

Příspěvek od euzelva » sob 12. led 2019 0:04:20

Pokud byla ze začátku ok, je pouze spekulací, že byla již špatná při zakoupení. Její chování tomu nenasvědčuje. Želva dokáže změknout během pár dní pokud se stane něco zásadního. Toto tvrzení veterináře považuji za čistě neprofesionální :!: Vždyť tu želvu viděl až když onemocněla nikoliv dříve :!: Souhlasím s ním pouze v tom, že naděje na záchranu v tomto stavu je prakticky již nemožná. Proč se tak stalo lze pouze spekulovat. Nastavením chovných podmínek dle nějakého doporučení ještě neznamená, že želvě se vyhnou veškerá rizika chovu, bohužel i takto to dopadá a Leden je jeden z nejhorších měsíců , co se týče selekce.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět