Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Trus

Snažíme se všichni pomoci
Odpovědět
Alex2
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř 19. pro 2018 22:54:30

Trus

Příspěvek od Alex2 » čtv 20. pro 2018 20:26:54

Dobrý deň, mám testudo graeca, pravdepodobne samec  , kúpený pred 7 dňami. Zdá sa mi asi 4 dni dosť unavený , stále spí , aj napriek tomu že ho mám v izbe, kde mám teplo. Vcera mal zvláštny trus( v prilohe) a v moči sa neobjavuje biela konzistencia, ale neviem či s ním mám ísť k veterinárovi alebo je to normálne? Žerie normálne, len veľmi často spí. Neviem, či v tom trus bola krv, jedol paradajky ale pred asi 5 dňami, môže to byť z toho? Dnes sa ani nevyprazdnil a pritom žral, len sa vymočil.
Přílohy
Screenshot_20181220-151715_Gallery.jpg

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Trus

Příspěvek od Mirek » pát 21. pro 2018 0:17:48

To je sice zajímavý dotaz, ale odpověď bude všeobecná, jelikož z něj nelze nic konkrétního usoudit. Želvu máte krátce, takže případně apatie může být způsobena návykem na nové prostředí. Neuvádíte chovné podmínky, čili nelze určit, zdali jsou vhodné. Neuvedl jste, jestli je želva od renomovaného chovatele, či odjinud (zverimex, faunatrhy?). Pominu-li, že rajčata je jedno z nejméně vhodných krmení pro želvy, pak ano, zbarvení trusu může být způsobeno tím. Že to bylo po pěti dnech nevadí, pasáž tráveniny trávicím traktem u želv je velmi dlouhá. Na druhou stranu, krev to může být taky. Pakliže se jedná o krev, je červená, tedy nenatrávená, což značí krvácení v posledních úsecích trávicího ústrojí. Takové krvácení je obvykle méně závažné než krvácení ze vzdálenějších úseků (a tedy by krev byla natrávená), nicméně i to je nezbytné prošetřit.

Alex2
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř 19. pro 2018 22:54:30

Re: Trus

Příspěvek od Alex2 » sob 22. pro 2018 22:23:09

Dobrý deň, samozrejme, tu paradajky mala len raz. Nepobehuje po byte,normálne v teráriu, ale bez uvb svetla(zatial)-môže byť chyba v tom? Teraz 2 dní nekaká, vykúpala som a vykakal zase čosi také červené. Žerie normálne,ale stále často spí. Môže byť chyba, že nemá tu lampu? Mám ju od chovateľa, ktorý ju mal od malička- teda jeho dcéra, ktora ale už odišla študovať.
Přílohy
20181222_205458.jpg
20181222_210127.jpg

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Trus

Příspěvek od Mirek » sob 22. pro 2018 23:25:58

Zdá se to z fotky jako červené slupky, což by odpovídalo rajčeti. Přiblížit si to nemohu, takže to musíte identifikovat vy pohledem a pošťourat se v tom. Pasáž potravy v gastrointestinálním traktu želvy trvá vlemi dlouho, takže vylučovat se nestrávené zbytky po rajčeti mohou delší dobu. Absence UVB nepůsobí krvácení ani apatii. Jaké máte teploty? Jaká je vlhkost? Jaké měla podmínky u předchozího majitele?

Odpovědět