Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

zadam o rychlou pomoc

Snažíme se všichni pomoci
Odpovědět
Otto
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: sob 20. říj 2018 15:30:04

zadam o rychlou pomoc

Příspěvek od Otto » sob 20. říj 2018 15:36:45

Koupil jsem si zelvicku zelenavou :) Mam ji tyden v krasnem terarku co mi pripravili zoo prodejne.
Zelvicka je furt zachumlana na dne akvarka a vubec nevyleze .Kazdy den jsem ji vyndal k jidlu ale hned se zachumlala na dne terarka :( Teplotu mame 32 stupnu.Je to normalni a nebo co mam prosim udelat pro zelvicku aby jedla atd...????Dekuji za rychlou odpoved

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: zadam o rychlou pomoc

Příspěvek od Mirek » sob 20. říj 2018 17:48:24

Problémů může a nemusí být spousta. Začněme od nejjednodušší variany, a sice faktu, že želvám trvá určitou dobu, než se aklimatizují na nové prostředí. ALE vzhledem k tomu, že terárium je ze zoo prodejny (lidé ve zverimexech většinou nemají valné vědomoci v teraristice), tak tipuji apatii v důsledku špatně nastavených chovných podmínek. Než budeme moci dospět k nějakému závěru, zodpovězte prosím na následující otázky:

1. Želva je od chovatele, nebo ze zverimexu?
2. Jaké jsou chovné podmínky? Zejména substráty, čas svícení, teplota (pod výhřevnou lampou a v chladné části), vlhkost, UVB osvětlení, denní osvětlení, čím krmíte... Napovědět může fotka terária.
3. Želva samotná je zdravá? Nemá výtoky čehokoli odkudkoli, má čistý dech, oči jako lesklé korálky, krunýř tvrdý přiměřeně věku?

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2918
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: zadam o rychlou pomoc

Příspěvek od euzelva » sob 20. říj 2018 19:42:44

Připojím se k Mirkovi, bez informací není rady. Krásné terárium, to je sice pěkné, ale vůbec to neznamená, že želva v něm bude spokojená. Bez detailních znalostí s chovem želv, jejich potřebách hlavně světelných a tepelných nedokáže hádám 90% zverimexů sestavit terárium, které by vyhovovalo hlavně želvám. Vzhled, tak to už je pouze třešnička na dortu. Takže detailní popis terária by také neuškodil.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět