Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Zapáchající stolice

Snažíme se všichni pomoci
Odpovědět
Ajša
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pon 18. srp 2014 20:12:15

Zapáchající stolice

Příspěvek od Ajša » pon 18. srp 2014 20:27:18

Dobrý den,

mám doma asi měsíc pardálku, před týdnem začala mít řídkou zapáchající stolici, která přetrvávala 5 dní, raději jsem zašla k veterinářovi, který nasadil antibiotika a vitamíny. Od té doby co má antibiotika přestala úplně žrát a většinu času prospí. Na antibiotika už chodíme týden, veterinář želvu už dvakrát sondoval a dával ji umělou výživu. Krmila jsem jen jitrocelem, pampeliškové listy atd. a v teráriu má k dispozici seno + odpoledne bývala ve výběhu venku, kde se pásla sama. Myslíte si, že se z toho dostane a za nechutenstvím jsou ne antibiotika?

Moc děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapáchající stolice

Příspěvek od euzelva » pon 18. srp 2014 21:37:54

Odhaduji, že máte želvu z faremních dovozů a tyto problémy jsou neustále se opakující, protože 90% želv pocházejících z těchto zdrojů má podobné problémy. Za to vše může stres, změna stravy, parazité, bičíkovci a v neposlední řadě změna prostředí po importu z domoviny či farmy.
Takovéto želvy bohužel přes veškerou péči v hodně případech umírají a doufejte pouze, že to nebude i váš případ :shock: Každopádně v hodně případech po ATB je želva apatická a to bych nepovažoval zase tak za zásadní. Hlavně ji teď nepřehřívejte a dejte ji čas.
Bohužel běžná praxe je želvám něco napíchat, aby dočasně byli aktivní a stagnace přijde až preparát přestane působit. Pak se veškeré problémy projeví naplno.
Držím palce
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Ajša
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pon 18. srp 2014 20:12:15

Re: Zapáchající stolice

Příspěvek od Ajša » pon 18. srp 2014 22:42:51

Želvu jsem dostala jako dárek a nemohla bohužel ovlivnit její kup, želvička je ze zvěrimexu :( Zkusíme ještě zabojovat. Zkusím koupele v heřmánku a myslíte, že mám už vyzkoušet i přípravek DUPHALYTE s mrkvovou šťávou? Jinak moc děkuji za odpověď a hlavně za radu nepřehřívat ji, dostala jsem od veterináře opačné doporučení.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapáchající stolice

Příspěvek od euzelva » úte 19. srp 2014 0:15:32

Takže je to jasné, faremní dovoz. Z ničeho Vás neviním a pouze konstatuji. Přípravek D nedávejte teď to nemá smysl želva je utlumená. Většina veterinářů sice doporučuje při ATB zatopit, ale opak v praxi má daleko lepší výsledky. Dejte vědět jak to dopadlo, bohužel já jsem skeptik, ale nejsem děd vševěd :oops:
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět