Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Želva a rýma??

Snažíme se všichni pomoci
Odpovědět
Lenka 1985
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pát 01. srp 2014 17:00:24

Želva a rýma??

Příspěvek od Lenka 1985 » pát 01. srp 2014 17:14:01

Dobrý den chtěla jsem se zeptat...koupili jsme dětem želvičky a máme je asi 14 dní.Do včerejška vše v pohodě jen dnes se jedna vzbudila a přijde mi že má rýmu,tak jako by prská nebo funí a trošičku jí teče z nosíka.....je trošku unavenější pořád se vyhřívá a spí..jen se došla nažrat a zase odpočívá..tak nevím jestli hned běžet k veterináři nebo ještě chvíli počkat...každopádně nechceme nic zanedbat..děkuji za info Lenka

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2918
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Želva a rýma??

Příspěvek od euzelva » pát 01. srp 2014 17:58:41

Pokud je to první den, tak bych určitě neplašil a vyčkal přes víkend. Želvy občas mají rýmu a v některých případech se to obejde bez jakékoliv léčby a rýma jak rychle přišla tak rychle odezní. Může to být i voda nebo cokoliv jiného. Každopádně želva Vám nesmí změknout a to by jste měla občas kontrolovat a to hlavně na spodní straně krunýře (plastron). Když se Vám bude zdát, že situace se horší pak Vám nezbude než se obrátit na veterináře. Držím palce a snad to nic nebude :roll:
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Lenka 1985
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pát 01. srp 2014 17:00:24

Re: Želva a rýma??

Příspěvek od Lenka 1985 » pát 01. srp 2014 20:35:11

Děkuji moc za radu jsme s toho docela smutný :( ale želvičku hlídáme pořád...aspoň mě uklidňuje že žere ;) Děkuji

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2918
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Želva a rýma??

Příspěvek od euzelva » pát 01. srp 2014 20:44:52

Lenka 1985 píše:Děkuji moc za radu jsme s toho docela smutný :( ale želvičku hlídáme pořád...aspoň mě uklidňuje že žere ;) Děkuji
Pokud želva žere není to většinou nic fatálního.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět