Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Hubené končetiny

Snažíme se všichni pomoci
Odpovědět
Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Hubené končetiny

Příspěvek od Justýna » sob 07. kvě 2016 12:55:58

Prosím, mrknete mi na fotky, želva nehubne, ale připadá mi, že má hubenější nohy a nemá takové faldy, jak mívala, žere. Čím můžou být způsobené hubené nožky?
Přílohy
IMG_20160507_125037.jpg
IMG_20160507_125019.jpg
IMG_20160507_124906.jpg

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2917
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Hubené končetiny

Příspěvek od euzelva » sob 07. kvě 2016 21:26:28

Pokud želva celkově nehubne neřeší to, každá je jiná a nedá se podle toho soudit nic. Tukové zásoby jsou vidět...
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Hubené končetiny

Příspěvek od Justýna » ned 08. kvě 2016 17:41:12

To jste mě uklidnil, já jsem se už lekla, že je třeba začervená a proto ji hubnou nožičky. Loni měla bobky takové tvrdé šišky a letos to sice drží pohromadě, ale je to takové měkké kokyno :lol:, zřejmě se přežírá zeleným.
Ty nožky se mi nezdály, protože když je jemně chytnu, cítím úplně kostičky. Faldíky měla teda větší, v červnu ji chci dát na balkon a raději jsem se chtěla ujistit v tom zdrav. stavu, že se nic neděje.
Děkuji. P.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2917
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Hubené končetiny

Příspěvek od euzelva » stř 11. kvě 2016 8:01:38

Víte, ono podle popisu Vám nikdy nikdo nedokáže relevantně říci zda Vaše želva je naprosto v pořádku. To musíte zhodnotit především vy podle určitých vnějších ukazatelů. Takže tady se dozvíte pouze jak to vypadá statisticky, nikoliv 100% realitu. Výsledek se nemusí, ale i může lišit. To je prostě chov živého tvora 8-) Zkuste to porovnávat s lidmi, tlustý člověk s hubenými nohami ještě neznamená automaticky - nemocný člověk ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

zuzi
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: úte 07. lis 2017 0:04:03

Re: Hubené končetiny

Příspěvek od zuzi » úte 07. lis 2017 15:41:49

Dobrý den. máme stejnou želvičku. Přijde mi že už tak 2dny na ně pořádně nestojí,spíš se posunuje.jinak stravu přijímá pořád stejně,úbytek na váze nemá. pěkně přibírá.poradí mi někdo?? :-(
mám vyhledat lékaře??

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Hubené končetiny

Příspěvek od Mirek » úte 07. lis 2017 18:28:35

Pro Justýnu: Pokud máte podezření na parazity, nechce udělat rozbor trusu. Želvě tím neublížíte a je to otázka pár korun.

Pro Zuzi: Upřímně, těžko říct. Popis symptomů je nedostatečný, abychom mohli něco určovat. Pokud želva zcela nepoužívá končetiny, je to problém.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2917
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Hubené končetiny

Příspěvek od euzelva » úte 07. lis 2017 18:45:53

zuzi píše:
úte 07. lis 2017 15:41:49
Dobrý den. máme stejnou želvičku. Přijde mi že už tak 2dny na ně pořádně nestojí,spíš se posunuje.jinak stravu přijímá pořád stejně,úbytek na váze nemá. pěkně přibírá.poradí mi někdo?? :-(
mám vyhledat lékaře??
Dva dny v životě želvy nic neznamenají, navíc se mění počasí a i na to želvy reagují sníženou aktivitou. Proto vyčkejte, pokud by se Vám zdálo, že se situace zhoršuje, pak teprve bych vyhledal vet.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

PetraUjezd
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: pon 13. lis 2017 22:55:57

Re: Hubené končetiny

Příspěvek od PetraUjezd » úte 14. lis 2017 9:13:43

Dobrý den, ujali jsme se jedné želvy, kterou bych ráda nyní odčervila. Před zimním spánkem, na který je zvyklá, vše nasvědčuje tomu, že zhubla (i když mám pochybnosti o správném vážení - minimálně určitě nepřibrala). Přečetla jsem si na vašich stránkách o dobrých výsledcích Profender spot-on přípravku, který jsem zakoupila, abychom nemuseli želvu stresovat aplikací do tlamičky. Mám dávku pro malé kočky (0,5-2,5kg), želva má 350g. Poradíte mi prosím, jak aplikovat? Mám dát asi půlku ampule? Bude se mi to špatně odměřovat počítám, že to z ní asi i částečně steče... Nemám s tím zkušenosti... Jak jsem se dočetla, zvířata se silnější kůží mohou dostat větší dávku a případné předávkování by nemělo mít negativní důsledky....
A druhý dotaz - hraje roli při odčervovaní i to, že se mi už ukládá ke spánku? Nemůže mít problém s tím, že je mnohem méně aktivní, spíše už neaktivní? Mám ji zkusit před tím spíš ještě probrat nějakým svícením a koupáním?

Moc děkuji za pomoc!

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Hubené končetiny

Příspěvek od Mirek » úte 14. lis 2017 19:35:15

Když už odčervovat naslepo bez koprologického rozboru, tak bych si zakoupil u veterináře fenbendazol (Panacur) a nepodával přípravky pro kočky. Želvu s tím asi odčervit lze, ale musíte přepočítat dávku podle hmotnosti želvy.

Želva očividně není v ideální kondici, já osobně bych tedy vůbec nezimoval, nicméně želva se již ukládá ke spánku. V takovém případě je podávání jakýchkoliv léků nesmysl. Želva má zpomalený metabolismus, takže i léky budou mít menší účinnost a hlavně v těle budu ony léky, případně jejich metabolické zbytky, déle zůstavat. Nemyslím, že začervení může želvu během zimování nějak významně ohrozit, pokud se nejedná o extrémní případ. Běžně v přírodě jsou želvy hostiteli mnoha druhů parazitů. Ztrátu na hmotnosti, případně nepříbírání, spíše hledejte v předchozích nevhodných podmínkách, stresu, ne příliš dobré kondici.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2917
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Hubené končetiny

Příspěvek od euzelva » úte 14. lis 2017 20:19:26

Želvy před zipováním vždy hubnou :!: Je naprosto nevhodné očervovat jakkoliv želvy která již skoro zimuje. Neboť zipováním se želvy odčerví přirozeně nejvíc vše by mělo být podpořené vyšetřením trusu. Bez toho je velice riskantní očervovat želvy jakkoliv oslabenou, nemocnou nebo utlumenou. Ve vašem případě bych tedy vše zvážil. Buď zimovat a nedělat jinak nic a nebo vyšetřit, nezimovat a dostat dle stavu do kondice.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět