Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Želva pardálí - doplňující info

To nejlepší pro naši želvu v domácím prostředí
Odpovědět
AnetaM
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: pon 08. kvě 2017 19:21:51

Želva pardálí - doplňující info

Příspěvek od AnetaM » pon 08. kvě 2017 19:44:53

Dobrý den, ráda bych se dozvěděla ještě pár doplňujících informací ohledně želv pardálích.
1. Zajímalo by mě, zda se dá nějakým způsobem zjistit a ze strany chovatele zajistil to, aby si u vás člověk koupil rovnou 2 mláďata - páreček, protože jsem se dočetla, že je to u tak malých želviček obtížné poznat pohlaví. Pokud však ne, snesou se dvě samice či samci od mláděte v jednom teráriu?
2. Chtěla bych se zeptat, jak dlouho přibližně želvám tohoto druhu trvá dorůst do ± velikosti, kterou máte uvedenou na webovkách. Potřebovala bych to vědět z důvodu, zda by dvěma želvám postačilo po dobu max. 4 let terárium typu (verze IDEAL 90 - 90 x 40 x 40 cm). Po této době, by byla možnost samozřejmě pravidelného venkovního výběhu se vším potřebným v daném období.

Předem děkuji za odpověď. :)

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2917
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Želva pardálí - doplňující info

Příspěvek od euzelva » pon 08. kvě 2017 23:08:47

Mám už pouze posledních 5 ks, natipovat pohlaví lze nikoliv se zárukou, jde o odhad. Tento druh se snese v jakékoliv kombinaci a patři k nejhodnějším želvám co znám, samci jsou mírní a nekonfliktní v 99%. Růst želv je specifický a záleží na chovných podmínkách. Toto terárium počítejte při vhodném chovu cca 5 let.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět